Ben?

Niçin BEN?

Yeni şeyler okudukça, olayları farklı bakış açılarıyla gözlemledikçe, yaşadıkça, deneyimledikçe, etrafımdaki insanlarda yetenekleri gördükçe vb. vb. her defasında daha az şey bildiğimin farkına varıyorum. Ve bunu her farkına vardığımda kendimi yeniden keşfediyorum ve daha kendimde keşfedilecek çok olduğunu düşündüğüm için BEN ?

Ama şu ana kadar öğrenilen net bilgiler; 35-40 yaş aralığında, sağlam bir akrep, aile babası, işyerinde profesyonel yönetici vb. Öğrenmeye, paylaşmaya, keşfetmeye düşkün, bilgiye aç ve yeni şeyler öğrenme, deneyimleme konusunda maymun iştahlı, düzen-disiplin-tizilik-planlama konuları kırmızı çizgileri olan vb.vb.

Bu Blog Niçin Var?

Bu blog bilgi, düşünce, tecrübe paylaşmak için var. Kelebek etkisi gibi buradaki bir bilgi ile dünyanın diğer ucuna etki etmek için var. Paylaşımlarım dünyayı sarsacak, sansasyonel, bilimsel olacak iddiasında değilim ama farklı bakış açılarını ve tecrübeleri önemseyen biri olarak bu paylaşımlarımın mutlaka birilerinin hayatına dokunacağına inandığım için var. Öğrenmenin ömür boyu olduğuna ve bilgi, düşünce, tecrübenin paylaştıkça artacağına inandığım için var.

Bir ara www.salihbal.net sayfasında farklı içeriklerde blog yazıyordum. Tamamen teknik nitelikte olan bu bloğu kapatmak istedim. 2018 sonlarına doğru güncel konuların olacağı daha kapsamlı geniş kesime hitap edecek bir bloğa geçiş yapmaya karar verdim.

Kafamda bloğun genel yapısını oluşturduktan sonra bir logo hazırlamam gerekliliğini hissettim. Blog için, öyle bir logo hazırlamalıydım ki ilgi çekici olmalı ve bloğu amacını net bir şekilde ifade etmeliydi. Çalışmalar sonucu bu logo dünyaya geldi.

Görsel beni ve dolaylı olarak beni yansıtan bu bloğu anlatıyor. Logonun yorumu:

  • Çizgi adam benim 🙂 haliyle,
  • Hala yolun başında olduğumu, çünkü yolun sonu diye bir ifade olmadığını gösteriyor,
  • Kıravat disiplini gösteriyor.
  • Kravatın sarı olması ve B nin de ayrı bir anlamı var. O da yoruma açık olsun.

Çok mu anlam yükledim bilemedim.

Blog İçeriğinde Neler Var?

Blogta aşağıdaki konularda içerikler yer vereceğim.

  • Bir dünya vatandaşı olarak; konulara olaylara bakış açımı yansıtacağım,
  • Aile babası olarak; baba olarak yaklaşımları, tecrübelerimi paylaşacağım,
  • Çalışan olarak; iş hayatındaki bakış açılarımı ve tecrüblerimi paylaşacağım,
  • Teknoloji meraklısı olarak; teknoloji veya teknolojik cihazlar konusundaki deneyimlerimi paylaşacağım,

Blog İçeriğinde Neler Olmayacak?

  • Şahıs olarak kimse olmayacak, (kişilerle sorun yaşamıyorum.)
  • Siyasi, etnik, dini konular olmayacak. (benim gözümde her birey bir ve aynı. Önemli olan fikir, önemli olan düşünce, doğruluk, dürütlük ve çalışkan olmak.)

Translate »